تصاویر انتخابی

چهارم آذر شصت وپنج اندیمشک در آتش سوخت

فرهنگی تاریخ دفاع مقدس

 اندیمشک شهر یکهزار شهید دفاع مقدس ، شهرشهدای مدافعان حرم  ورزمندگان سرافراز نبل الزهراء - سنگربان کرخه ودز حافظ دوکوهه بر بلندای تنگوان - دروازه طلایی استان زرخیز خوزستان - اندیمشک شهر حماسه ومقاومت شهر ایثاروفداکاری - شهر سرداران و امیران ولایتمدار شهری با جاذبه های طبیعی وبکر -شهر اریترین باستان - شهری که در طول هشت وادی آتش وخون بارهامورد حملات هوایی وموشکی ناجوانمردانه دشمن بعثی گرفت شهری که باوجود موقعیت جغرافیایی منحصر مورد توجه دشمن در دفاع مقدس بودتا جاییکه در چهارم آذر ۶۵ با ۴۵ فروند هواپیمای سوخو و میک بمدت یکساعت و چهل وپنج دقیقه اندیمشک را مورد اصابت انواع راکت قرار داد که بعداز جنگ جهانی دوم این حمله یکی از وحشیانه ترین حملات هوایی نام گرفت که در این فاجعه اندیمشک سیصد شهید تقدیم انقلاب نمود تا جاییکه رهبر ومقتدای عالم شیعه فرمودند 

صدام در اندیمشک قصابی کرد

ولی با وجود این همه فداکاری ورشادت هنوز نام این روز در تقویم دفاع مقدس خالی بوده ... 

نویسنده : علی سرابی یاقوند  

بحران لمپن و راه پیشگیری

بسته خبری خبرهای محلی

 

بحران لمپن صحبت کردن در جامعه و مقابله با آن

متأسفانه این روز ها شاهد فراگیر شدن فرهنگ “لمپن” صحبت کردن هستیم که داره هر روز هم شایع تر میشه. بعضی آدم ها به خودشون اجازه میدن راحت در مورد هر چیزی الفاظی رو به زبون بیارن که به شدت مبتذل هست.

تاریخ لمپن از زمان جنگ جهانی دوم شروع شده اگرچه قبل از اون هم مدل حرف زدن لمپن وجود داشته ولی به دلایل سیاسی و اقتصادی و فشار هایی که به اشخاص موصوم به لمپن وارد میشده، این واژه رواج پیدا کرده.

لمپن به اشخاصی گفته میشده که از حقوق سیاسی و عدالت اجتماعی از سمت حاکمان و سرمایه داران زمان خود بی بهره بودن. این افراد به دلیل سرکوب های روحی که میشدند، کم کم عقایدی افراطی رو دنبال میکنن که هر کسی رو که هم نوع خود نبود و در گروه یا فرقه لمپن نبود، از خود نمیدونستن. تا حدود زیادی هم حق داشتن. جامعه اونها رو بی دلیل ترد کرده بود و اونها هم روش های افراطی رو برای زندگی انتخاب میکردن.

اشخاص لمپن هم گذشته خوبی نداشتن و همین حالا هم افرادی هستن که به خاطر خود خواهی سرمایه دار ها مجبور به ادامه زندگی سخت هستن و برای رسیدن به اهدافشون حتی از طرز بیان لمپن هم استفاده میکنن و براشون خیلی چیز ها مهم نیست.

در این مقاله میخوام دلایل شیوع بحران لمپن و چگونگی مقابله با این طرز صحبت کردن رو بررسی کنیم.

تبعات بحران لمپن :

اول از همه اینو باید بدونیم که لمپن صحبت کردن چه تبعاتی داره. خب اولیش اینه که شخص ورود به حریم بافت جامعه متوسط و یا سطح بالا رو از دست میده. این خیلی برای شخص بده چون روی کسب و کارش هم تأثیر منفی میزاره. فکر کنید که به خاطر لمپن صحبت کردن، اشخاص از ایجاد ارتباط با شخص لمپن اجتناب میکنن. همین نوع صحبت کردن، اعتماد مشتری رو از شخص سلب میکنه و مشتری که ممکن بود پول خوبی بده رو از شخص لمپن دور میکنه. به همین دلیل اشخاص لمپن قالباً پروژه های خوب رو از دست میدن و حتی پروژه هایی هم که خودشون به صورت استارت آپ شروع کردن رو هم از دست میدن. در کسب و کار اعتماد خیلی مهمه و بحران لمپن به راحتی این اعتماد رو از بین میبره. به همین دلیل افراد لمپن اکثراً در مکان هایی کار مثل کارگاه ها و مناطق پایین شهری کار میکنن و حتی همون جا هم گاهی به دلیل لمپن صحبت کردن از دست میدن.

دومین تبعات بحران لمپن، عادت کردن شخص گوینده لمپن به الفاظ رکیک، مبتذل و زننده هست. بعضی از افراد واقعاً دوست دارن این رفتار رو بزارن کنار ولی چون عادت کردن، براشون خیلی سخته که این طرز بیان رو یک شبه عوض کنن.

بحران لمپن در فضای مجازی :

این حالت از حالت های دیگه بیشتر پیش میاد و دسترسی اشخاص لمپن به شبکه مجازی باعث شده تا این اشخاص سریع تر به این نوع حرف زدن عادت کنن. علاوه بر این، اشخاص شنونده اکثراً عکس العمل دفاعی خوبی بشون نمیدن و فقط با بلاک کردن شخص لمپن، خودشون رو راحت میکنن. در حالی که اگر اشخاص شنونده بزنن توی ذوق اشخاص لمپن و ناراحتی شون رو از این افراد ابراز کنن، اشخاص لمپن کم کم خودشون به اشتباهشون پی میبرن و کم تر از این رفتار زننده استفاده میکنن. شاید انتشار لفظ لمپن در فضای مجازی کار ساده ای باشه، ولی اثر اون حتی ممکنه بیشتر از دور همی های خودمونی باشه، چون افراد با خیال راحت لفظ لمپن رو به کار میبرن و براشون مهم نیست که چند نفر از دیدن اون لفظ بین نظرات و مطالب ناراحت بشن.

اگر میخواید فقط از شر لمپن خلاص بشید، این افراد رو بلاک و ریپورت کنید. اما اگر دوست هستن، سعی کنید باهاشون صحبت کنید تا از این طرز صحبت کردن دست بردارن. اگر به جای قبول اشتباه خودشون شروع کردن به فحاشی، بهتره که کلاً از این شخص فاصله بگیرید.

مقابله با بحران لمپن :

۱ – روش شوکه کردن :

شایع شدن این بحران تنها تقصیر شخص گوینده نیست، شخص شنونده هم به اندازه شخص گوینده در شیوع این شیوه صحبت کردن مقصره. چرا که وقتی به راحتی در مقابل این طرز صحبت کردن کوتاه میاد، یعنی این نوع فرهنگ صحبت کردن رو از طرف مقابل پذیرفته و همین باعث میشه تا این شیوه صحبت کردن برای گوینده لمپن عادی بشه. بهترین روش جلوگیری از بحران لمپن، شوکه کردن گوینده لمپن هستش. شوکه کردن به معنای ایجاد تنش و عصبانی کردن گوینده لمپن نیست چون این کار وضعیت رو بدتر میکنه، شوکه کردن یعنی وقتی گوینده لمپن داره از الفاظ لمپن استفاده میکنه، درجا بهش بگیم “این چه طرز صحبت کردنه” و همون لحظه محدوده شخص گونده لمپن رو ترک کنیم. ممکنه در این حالت به شما بگه که چقدر مامانی هستی یا چقدر سوسول هستی، که شما نباید اصلاً جوابش رو بدید. تنها در صورتی باهاش صحبت کنید که بگه مشکل چیه، چرا ناراحت شدی، کجای حرفم بد بود. در این حالت شما جواب میدید که من از طرز بیان شما خوشم نمیاد و بعد از این که این عادت رو ترک کردی، میتونی با من دوباره هم صحبت بشی. اگر شروع کرد به فحاشی بیشتر، این شخص کاملاً به بزهکار تبدیل شده و برای نجات زندگی خودتون هم که شده باید دوستی و یا هر ارتباطی که با این شخص دارید رو قطع کنید.

۲ – فرهنگ سازی :

این که فقط بخوایم با اشخاص لمپن مقابله کنیم کافی نیست. این یعنی وجود یک جامعه دو فرهنگی. وقتی ما به اشخاص لمپن اعتنایی نکنیم، اونها هم میرن سراغ اشخاصی مثل خودشون. شاید از شر اون شخص خلاص شده باشیم، اما این طرز صحبت کردن همچنان در جامعه وجود داره و همچنان اثر منفی خودش رو روی روحیه جامعه میزاره. پس اگر دوستی دارید که حس میکنید میتونه تغییر کنه و به جامعه برگرده، هر چند وقت یک بار باهاش صحبت کنید و باهاش در مورد تبعات بحران لمپن بهش هشدار بدید.

حرف آخر :

جامعه ای پیشرفت میکنه که مردمش بتونن با هم کار کنن و فعالیت نزدیک و گروهی داشته باشن. اگر بحران لمپن در یک جامعه همه گیر بشه، اشخاص نمیتونن به راحتی با هم کار کنن و تمایلی به همکاری با هم رو ندارن.

سعی کنید در مقابل لمپن سکوت نکنید و راحت ابراز ناراحتی کنید. اگر سکوت کنید، اشخاص لمپن براشون عادی میشه و دیگه به سختی میشه به جامعه برگردن.

لمپن بودن مثل معتاد بودن میمونه و به همون اندازه سطح اجتماعی شخص رو پایین میاره و شخص رو منفور میکنه.

0 0

نویسنده مطلب حسین رحیمی

 

  

 

تفسیرولایت فقیه +عکس

فرهنگی سیاست تصاویرزیبا

 

#علیانوشت 

چرامردم گوش به فرمان ولایت فقیه بوده ودرحوادث  های مختلف کلام وپیام ولایت را باجان ودل پذیرفته ودربرابر فرمان ولایت سرتعظیم فرود آورده 

زیرا #ولایت_فقیه زیباترین گلواژه طریق انسانیت بطور

مطلق است که زندگی را در مسیر الهی با عطروبوی معنویت سوق می دهد.

ولایت فقیه درس معصومیت رادرمکتب اولیاء الهی با استعانت از خداوندلایزال وتوسل به ائمه اطهار علیه السلام به گونه ای آموخته که

ساده زیستی ، مردم داری، قناعت ، وفای به عهد ، صداقت ، قاطعیت درگفتار و صلابت در کردار ، ایستادگی دربرابرظالمان وزیاده خواهان وحمایت همه جانبه ازمحرومان ومظلومان نشانه های بارزیست از عملکردولایت فقیه که درراستای سیره انبیاء و اولیاء الهی ثابت قدم ایستاده است... 

جان جانان مهر یاران قبله امیدواران

آسمان بادا درخشان ازوجودماه تابان

تویی خورشید دُرافشان خاتم اختردوران

تویی مهشیدنورافشان فرشید خسروخوبان 

شاعرونویسنده : #علی_سرابي_یاقوند

#پایگاه_تحلیلی_خبری_لرپرس 

#لامردون_چک_چنه

شعر طنزلری قطع شدن اینترنت

فرهنگی سیاست

علیانوشت : شعر طنز درخصوص قطعی اینترنت

 

اینترنت قطع وی شیوسه شارم

چن روزه خه ور د کسی نارم

ارتباط نارم وا دوس و آشنا 

منمه منتظر اینترنت بیا 

هرچی سیل کنم وه گوشی موبایل

هنوز هم قطعه هیچ ناره سیگنال

خدایا سیل کو وه کار روزگار

وقته بمیریم د ای کار وبار 

یا برقیا قطعن یا بوعه تک فاز 

اینترنت سی چی قطع ویه چی گاز

چن روزه ناریم خه ور د هیجا

اینترنت قطه مرگ بر آمریکا

بنزین گرو وی چینش وه ایما

اینترنت رته مرگ بر آمریکا

نه سر پیازیم نه داریم نوا 

اینترنت قطه مرگ بر آمریکا

وصلش بکنیه شمانه خدا

همه وایک گویم مرگ برآمریکا

 اینترنت بیا سی تو بیماریم 

د داغ دیریت کول گرفتاریم

دما خوت هیچکس ناره حوصله

دشو کارمنده دش محصله 

 د داغ دیریت همه اسیرن

اگر دیر بیایی همشو میرن 

د ته دل گوه همیشه علیا

مرگ بر انگلیس و مرگ برآمریکا

اینترنت قطه هیچ نارم حواس

بعد اینترنت بیمه آس وپاس

اینترنت بیا دلم سیت تنگه

کاروبارم بی تو همیشه لنگه

شاعر: علی سرابی یاقوند

 

شعر جدید کلاسیک + عکس نوشته لری

فرهنگی سیاست تصاویرزیبا

 

#علیانوشت 

ایمان بیاوریم به آغازفصل درد

سینه میسوزدبازخم وآه سرد

غروب غیرت نشسته دردشت

صولت خورشیدرفت ازرخ مرد

رنگ خیانت پوشید روزگار

که درعشق نماندبجزرنگ زرد

صداقتی نیست درهیچ کلامی

دیو و ددان هم جویندهماورد

علیانبیندگل به گلستان 

میان این دشت نیابیدپایمرد

#علی_سرابی_یاقوند 

ف.ک.سیاسی بالاگریوه 

خواهر رییس جمهور درگذشت

سیاست

 

خواهر حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز بر اثر بیماری درگذشت.

 

پس از اعلام خبر درگذشت «صدیقه فریدون» همشیره رئیس جمهور، دفتر رئیس جمهور اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

 

‌بسم الله الرحمن الرحیم

 

‌انالله وانا الیه راجعون

 

‌با کمال تأسف و تأثر به اطلاع عموم می‌رساند بانوی مؤمنه خانم «صدیقه فریدون» خواهر گرامی رئیس جمهور محترم یکشنبه(۳ آذر) پس از یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

 

‌دفتر رئیس جمهور ضمن تسلیت این مصیبت وارده به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند زمان مراسم تشییع و خاکسپاری آن مرحومه متعاقبا اعلام خواهد شد.

مثنوی جدید درخصوص آشوبگران با عنوان فتنه کور

فرهنگی سیاست اقتصاد عکس

 

مثنوی جدید با موضوع اغتشاشات به نام 

               #فتنه_کور 

بازبوی فتنه از خاک وطن برخاسته 

بازدستان شیاطین راه عشق رابسته 

باز دیدم عده ای بر مردمان سنگ میزنند

عده ای آنسوی مرزهاضرب وآهنگ میزنند

باز دست کودتا بودتوی دست عده ای   

باز هم آیینه دلها شکست درجاده ای 

باز هم رخسار نامرد شد عیان

با مدالهایی که بود فتنه نشان

باز رویش شهیدان بوددرهر نقطه ای

باز مستی بود و عبرتها از هر نکته ای

 باز دیدم صدنقاب برشاخه هاآویخته

روی سنگ فرش زمان شرارو آذرریخته 

باز هم فتنه گران حق ما را دار زدند

مردم راازپشت سر مانند شکار زدند

غارت کردن اموال و دارایی مردم را

شکستند قفلهای تمامی مغازه ها 

باز حق اعتراض از مردم ما سلب شد

باز راه قانونی به بیراهه ها جلب شد

باز دیدم شهر شیون میکتدازاین درد

باز در سینه مردم بجا مانده آه سرد

یک عده منافق باسلطنت طلبهای پست 

آتش زدن اموال مردمان راباحال مست

آنهاییکه میزدند مردم را باچماق وسنگ 

یا که مردم را زدند با گلوله های تفنگ

بجز دشمن چه کسی اینگونه رفتارمیکند

بجز دشمن چه کسی زشتی کردار میکند

چه کسی حقوق مردم راچنین پایمال کند

چه کسی حقوق مردم را خرج آمال کند

خواستندرخسار مردم را همه گلگون کنند

چشم ها را به بهای نا چیزی پرخون کنند

که شدند رسوا دوباره دشمنان ما چنین

با پیام رهبری فتنه آشکار شد در کمین 

رهبرم باز خویش را خرج این دولت نمود

گرد و خاک فتنه را باز از رخ ایران زدود

مردم هم تا فهمیدن از ماجرای دشمنان

  جدا کردن صف خود را صفوف آنان 

فتنه اینبار ازتمامی جهات آماده پیکار ود

دشمنان صف بسته بودن با تمامی وجود 

 خواستن اینبار ویران کنند این کشور را 

به بهانه ی گرانی بزنند شراره باز برجانها

خواستند معرکه گیری بکنند شورشگران 

تا بگیرندآسایش و امنیت شهروندان

مردم ما اگر وضعیت اقتصاد نالان هستند

اما گوش به فرمان حیدر دوران هستند 

مردم ناراضی اندازوضع بد این اقتصاد   

از عملکرد دولت با اینهمه فقر و فساد 

  مردم دارند سوال از رفتار دولتمردان

که چرا نامحرم اند با تمامی مردمان

اینهمه فتنه که از نا عدالتی شد پدید

دولت چرا نداردبجز برجام طرح جدید

چند سال است کشور را برده بسوی نابودی

هم وغمش شده ورودزنان به ورزشگاه آزادی

چرا دولت گوش به فرمان ولایت نبوده تاحالا

چرا بخاطر برجام نمیدهد جواب این سوالها

چرا اینگونه تورم را نموده اند رها 

چرا هیچگاه نداشتن برای این دردها دوا

حاصل اینهمه بی مبالاتی هاشد چنین 

که دوباره فتنه ای آید پدید از راه کین

مردم گرچه ساکتند اما اعتراض دارند

که چرا جوانان آنها هنوز هم بی کارند

دولت بایدفکری برحال گرانی بکند

توجهی به غم و درد پنهانی بکند 

بایدمحرومیت راازچهره هادورکند

باید خود را آماده در مسیرظهور کند

بایدقدرشناس رهبروسکوت ملت باشد

باید در فکر دوری از ننگ و ذلت باشد

باید رو راست باشند با این مردمان  

مردمانی که نمونه هستن در کل جهان 

حق این مردم نبوده فقر ودرد

که کشند از سینه ها صد آه سرد

مردمی که با ولایت بارهاعهد بستن

در سختی ها عهد خودرا نشکستن

بازهم سیدعلی بود که شد سپر بلا 

برای حفظ ایران بارها شکسته بیصدا

بارها آتش فتنه ها را خاموش کرده 

بارها تهمت های ناصواب را گوش کرده 

بارها بر تن نموده ردای غصه ها را 

بدون آنکه به کسی بگوید این ماجرا 

جان علیا فدای این کشور و رهبرباد

که امام زمان ازوجود رهبر وده شاد

شاعر حماسی سرا : #علی_سرابی_یاقوند

شعر لری ساقی نامه + بالاگریوه+ عکس نوشته لری

فرهنگی عکس

#شعرلری_بالاگریوه 

قسمتی از کتاب تَش عشق  نوشته شاعر قوم لر 

علی سرابی یاقوند 

 

بیــاســاقی دلـم گـیره بهــــــونه 

ڪـــه ناسازگاره وامــــه زمــونه

بیامستــــم بڪوحالم خـــراوعه

بئین یارم چطورڪـــردم نشونه

دو برمش بیه وه قــاتل جــونـم

واتیرمرژنگیاش که ڪردڪمونه 

پـیاله دوچشـیام اشکســه وادرد

سی چـی یارم چــنونامـهروبونه

گیـــرسـه مـاه دل واغـــم دیـری 

سیــــاهــي نقــش دل آسمــونـه

اگر علیاچــــــــنونالـه اش زیاده

چونڪـه درددیری خیلی گـرونه

شاعر : #علی_سرابی_یاقوند

شعر لری + بالاگریوه+ عکس نوشته لری

فرهنگی

 

قسمتی از #شعرلری_بالاگریوه 

 

            حسرت د دل 

تاکی بکشم هـــوار د دس ای روزگار

روزگار کج مدار که گرت صبــروقرار

د من زار و بیمار کــورم کرده انتظار

د جونم بیمه بیزار نه روز دارم نه شوگار

 

تاکی درد بشمارم غـم وغصه بسیـارم 

وه غمش گرفتارم د چشیا خی میـوارم

دلسوزی دخوم نارم که برسه و جارم

شوتاســحربیارم نالــیام منـــن یادگار

 

بی وفا کرده پــیرم وقــته که د بــمیرم

مه وه عشقش اسیرم شــادی رته د ویرم

بغض کرده زمیگیرم کشیه وه زنجیرم

وا بِرمش زده تیرم حسرتم بی مونده گار

 

اشــکنا بال جـونــم ماتـمن ده نشــونم

 گرت دین ایمونم ناله بی هـوم زبونم

تش ون د آسمـــونــم برده تاب و تونم 

زرد کـــرده گلـــسونم وا چش ناسازگار

       شاعر : #علی_سرابی_یاقوند

شعر ماندگار + عکس

 

‍ #علیانوشت 

سلام و عرض ارادت به ساحت مقدس ۱۴معصوم بصورت شعر 

بِسْمِ اللّٰهِ الْرحمن الرحیم

بنام خدای عظیم و کریم 

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﺭﺳﻮﻝَ ﺍﻟﻠﻪ

السلام ای مظهر پاکی آل الله 

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﺍﻣﯿﺮَﺍﻟﻤﺆﻣﻨﯿﻦ

السلام ای معنی دین مبین 

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏِ ﯾﺎ ﻓﺎﻃﻤﺔُ ﺍﻟﺰﻫﺮﺍﺀ

السلام ای کوثر و صدیقه کبراء

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎﺣﺴﻦَ ﺑﻦَ ﻋﻠﯽٍ 

السلام ای امام وای جانشین ولی 

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﺣﺴﯿﻦَ ﺑﻦَ ﻋﻠﯽٍ ﺳﯿﺪَ ﺍﻟﺸﻬﺪﺍ

السلام ای سومین پیشوای سر از تن جدا

 ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﻋﻠﯽَّ ﺑﻦَ ﺍﻟﺤﺴﯿﻦِ ﺯﯾﻦَ ﺍﻟﻌﺎﺑﺪﯾﻦ

السلام ای امیر وشافع یوم الدین 

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﻣﺤﻤﺪَ ﺑﻦَ ﻋﻠﯽٍ ﻥِ ﺍﻟﺒﺎﻗﺮ

السلام ای برتر از تمامی مخاخر

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﺟﻌﻔﺮَ ﺑﻦَ ﻣﺤﻤﺪٍ ﻥِ ﺍﻟﺼﺎﺩﻕ

السلام ای آیینه ی تندیس مصدق 

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﻣﻮﺳﯽ ﺑﻦَ ﺟﻌﻔﺮٍ ﻥِ ﺍﻟﮑﺎﻇﻢ

السلام ای برگرفته از نسل اَعاظِم

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﻋﻠﯽَّ ﺑﻦَ ﻣﻮﺳَﯽ ﺍﻟﺮﺿَﺎ 

السلام ای انیس ومونس شاه وگدا

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﻣﺤﻤﺪَ ﺑﻦَ ﻋﻠﯽٍ ﻥِ ﺍﻟﺠﻮﺍﺩ

السلام ای هستی وشیرازه اجتهاد

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﻋﻠﯽَّ ﺑﻦَ ﻣﺤﻤﺪٍ ﻥِ ﺍﻟﻬﺎﺩﯼ

السلام ای معلم مردی وگلواژه مرادی

ﺍﻟﺴﻼ‌ﻡ ﻋﻠﯿﮏَ ﯾﺎ ﺣﺴﻦَ ﺑﻦَ ﻋﻠﯽٍ ﻥِ ﺍﻟﻌﺴﮑﺮﯼ

السلام ای برهمه خلق خدا سروری 

السَّلامُ علیکَ یا بقیَّةَ اللهِ یا اباصالحَ المهدی

السلام ای آخرین منجی دین وعدل ابدی 

السلام علیک منظومه زیبای هر دو دنیا 

السلام ای تمام امید علیا به روز جزا 

شاعر ونویسنده : #علی_سرابی_یاقوند 

#پایگاه_تحلیلی_خبری_لرپرس

نقاب های فریبنده

فرهنگی

 

#سخن_یار

ڪوتاه ولی بلند...

گاهی اوقات سکوت

 زیباست درمقابل 

کسیکه یکی بوده در دوجا

گاهی سکوت زیباترین پاسخ

است برای آنکه تصورمیکند

نمیدانی ونمیداندکه میدانی ولی 

نمیخواهی که جام شرابش ریخته گردد

تامباداعشق رسواشود...

جامعه مااسیرهمین یکی

 دوتایی هایی هستند

که بایک دست سلام میکنند

وبادست دیگرپاسخ علیک خودرامیدهند...

خدایاشکرکه همیشه خودم بودم بدون 

نقاب وبدون هیچ پیرایشی...

بدترین توهین توهین به شعوراعتماد

است ...

زندگی عجب پستی بلندی هادارد...

واینجاست تضادهانقش میبندند؟

خدایاعاقبت همه ماراختم به خیربگردان

خداوندا چشمان منتظر مارا به جمال یوسف زهرا روشن نما 

خداوندا توفیق شهادت در راه ولایت را نصیب ما بفرما

الهی هرکس به مردم و ایران اسلامی خصوصا رهبر فرزانه این 

دیار خیانت می کند رسوا ونابودش بگردان .

خداوندا مارا در راه دفاع از حریم اسلام وقرآن ولایت و مردم ثابت قدم بدار.

#علی_سرابی_یاقوند

شاعروتحلیل گرسیاسی

وصیت شهدا درباب انتخاب مسیر+عکس

فرهنگی سیاست

 

شهید والامقام حاج یونس زنگی آبادی

(( مواظب منافقین داخلی باشید )) 

همین جمله کافیست تا در مسیر پیش رو قدری 

باوجدان خویش خلوت نموده و اندکی به آینده

کشورو مردم فکرکرده .

آری دوست گرامی این آسایش و امنیت امروز که در کشور حاکم است در

به همین سادگی به دست نیامده مرهون خون کسانی بوده که در روزگارانی نه چندان دور از جان ومال خود گذشتن تا دشمنان نتوانند به آسانی در حریم این دیار عرض اندام نمایند .

وامروز وظیفه من وشما در قبال این امانت بسیار سنگین است گاهی با یک انتخاب نا بجا ناخواسته خون این عزیزان را پایمال کرده وخودرا اسیر لحظه هایی میکنیم که همانند تار عنکوبت سست بوده .

وظیفه امروز ما گوش به فرمان ولایت بوده تا از مسیر شهدا جدا نشویم 

چرا که با ولایت فقیه ست که میتوان به قله رفیع انسانیت رسید

ان شاالله در آینده ای نزدیک انتظارمنتظران بسر خواهد رسید بشرط آنکه 

مسیر درست زیستن را با اجرای فرامین ودستورات رهبرعزیزمان مهیای ظهور یوسف زهرا نماییم وباکردارعلوی و گفتار محمدی بر دروازه های انتظار گل های صداقت و ایثارگری را نقش پندار نیک کرده و با اشک شوق دیدار آبیاری نموده ...

نویسنده : علی سرابی یاقوند 

 

شعر لری دروصف امام زمان +عکس

فرهنگی عکس

 

غروبیا جمعه دل گیره      دلم طاقت نگیره 

وه غم یار اسیره        وقته که دل بمیره

یارب بسه انتظار      پرده بزه کنار 

تا بئینم رخ یار       د نارم صبروقرار

سیاه ویده روزگار     کاش بیایه تکسوار 

درد و غمیامو هزار        تا کی بکشم هوار

اشکس دل جمعه شمار        سوختم د دیری یار

علیا جو وه سر ویده         رنج و غمن کشیده 

دلخوشیش بئیه ظهور        تا که دنیا بوعه نور 

شاعر قوم لر: علی سرابی یاقوند

دلنوشته های عاشقانه

فرهنگی

 

برای تعجیل در فرج بخوانید دعای عظم البلاء را

تا بیاید یوسف گمگشته آل حیدر و عزیز زهرا

علیاشده چشم انتظار در جمعه های بی شمار

کاش برسد آن تک سوار دنیا شده غرق عزا

علی سرابی یاقوند 

 

 

تشییع پیکرشهیدنظم وامنیت امروز ۲۹آبان در شوش دانیال

فرهنگی سیاست

بسمه تعالی

پیکر شهید نظم و امنیت امروز در شوش دانیال تشییع می‌شود

پیکر شهید نظم و امنیت امروز در شوش دانیال تشییع می‌شود

اهواز - مراسم تشییع پیکر شهید نظم و امنیت، سروان «رضا صیادی» امروز در شهرستان شوش دانیال برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار مهر، پیکر سروان شهید «رضا صیادی» امروز ساعت ۱۳ در صحن مطهر دانیال نبی (ع) شهرستان شوش تشییع و سپس برای خاکسپاری به شهرستان دزفول منتقل و در آرامگاه جابر بن انصاری به خاک سپرده می‌شود.

شهید رضا صیادی دو روز گذشته برای مقابله با آشوبگران و اخلالگران حریم امنیت کشور، در شهرستان ماهشهر در درگیری مسلحانه با اشرار به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرماندهی انتظامی استان خوزستان از عموم مردم شهیدپرور خوزستان دعوت کرد تا در این مراسم شرکت کنند..

واژه های ماندگار

فرهنگی دفاع مقدس

 روزگاری شهر عشق لبریز از عاشقان مهاجری بود که درس وقاداری را در مکتب صداقت فراگرفتند و کلیدواژه کردارشان گذشت و ایثار و فداکاری بود 

‏رفقاي شهيدم و همرزمان عزیزم پشت پيراهنشان نوشته بودند راه ‎#قدس از ‎#كربلا ميگذرد.

به كربلا رسيديم الحمدالله 

به قدس هم ميرسيم ان شاءالله 

با پيراهن هايي كه پشتش نوشته:

#مرگ_بر_آمریکا

#علی_سرابی_یاقوند

چرا دشمنان نمی خواهند جوان ایرانی منزلت هویت خودرا داشته باشد

فرهنگی سیاست

یاداشتي ڪوتاه ازدفترچهارمـ؛باقلمـ کوچڪ وشکسته علیا

 

موضوع: #ناباوری_ناباروری 

 

هرچه گویمـ عشق راشرح وبیاڹ

 

چوݧ به عشق آییم خجل گردمـ ازآݧ 

 

سپاڛ ایزدتوانمندراڪه برجاڽ آدمۍ قوه تفڪر بخشیدڪه عذاب هاۍدنیا سرآغازۍبرعقوبت عقبيٰ نگردد.براۍآگاهۍبخشیدڹ تامڷ درآیات ونشانه هاۍ عبرت انگیزدرگذشتگاݧ دڷیڷ بارزیسټ جهت تامڷ تفڪرمعرفتي، 

 

بااندوه وافردردهه اخیرڪلامـ مشاهیروبزرگاڽ دیگرڪشورهاازجمڷه هرماݧ هسه،نیچه،بتهوون،جگوارو،مارتین،مارشال دوگل،بیڷ ڪَلَڪْدوڹ وهمچنیڹ دیگراندیشمنداݧ درڪشورچناݧ اوج گرفته ڪه حتي صاحب نظراݧ صاحب ڪرسي ممالڪ خارجي رابه تعجب وحیرت واداشته...

 

هرگزمخالف ارتباط ،آگاهی وآشنايي جامعه انساني باعلوم وآداݕ دیگرڪشورهانیستمـ مخالف القاء سیاست نسیتي هاوناباوری های ذوب شدنی دردیگری غافڷ ازخویشتن شناسي وکیستي خویش ڪه حامڷ زهريست بنامـ اسارٺ فڪری وفاصله ازهستي وجود.... 

 

مثاڷ:(جوڪ های بی شرمانه علیه شریعتی وبزرگاݧ)

 

 

 

 دریڪ مطالعه جزیي بامراجعه درطبقات فضای مجازی به روشنی درمیابیدکه جواڹ امروزایراني باوجودپیشینه بسیارغني وغیرقابل مقایسه بادیگرملل جهاݧ فاقدارق مڷي ومیهني بوده وخودراتهي ازوجودمیداند،دراغلب موارداژڪهاݧ درافتتاݩ غیض غضب بَلْغَنْدَرهای فارغ ازچَدَروارتجاڷ، انزعاج برخاج بلغاڪ دیگراڹ اندراج ڪرده بي آنڪه ازاین زاݪ احتیاڷ ایڽ اختیاڷ گراݧ،معرفت داشته باشند...

 

درحالیڪه تقایت وصولت مهوشي خودراسفره چمتاڪ های شلگ خو،

 

نموده اند،حاݪ آنڪه ایڹ مسیرآلنڪ دارتحفه ای جزآذرنگ درهمیان نداردبارخساری ازآژنگ....

 

به امید،شودر فاخرارصلاݧ نما،برقامٺ ڪلامـ وڪردارهای تابناڪ سلطاني به لطافٺ سیلڪ سندري...

 

بدرود...

 

           نویسنده علی_سرابی_یاقوند 

 

یکشنبه ۹۵/۶/۲۸هجری شمسی

 

پایگاه_تحلیلی_خبری_لرپرس  

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 10 صفحه بعد

درباره ما

به وب سایت لر پرس ✋ خوش ✋ آمدید قوم لر یکی از سربلندترین اقوام ایرانی است که نقش بی بدیلی در ساختن تمدن ایرانی ایفا کرده است.مردمان لرزبان در کشورهای ایران-عراق-سوریه-چین-عمان -ترکیه- روسیه و افغانستان زندگی می کنند. لرزبان ایران در جنوب غرب کشور و در امتداد کوههای سر به فلک کشیده زاگرس سکونت دارند.لرستان پشتکوه یا ایلام امروزی از دیر باز یکی از اصلی ترین سکونتگاههای قوم لرمحسوب می شده و می شود.

جستجو

تصاویر منتخب

آرشیو

نويسندگان

لینک دوستان

اشعار لری

شبکیا اجتماعی

موضوعات

 

پایگاه تحلیلی خبری لرپرس

ارائه اخبار وتحلیل های جامع _ معرفی قوم لر _ارسال آهنگ ها و دکلمه های قدیم و جدید_ معرفی جاذبه های طبیعی باستانی گردشگری